Zayıflamak İçin Yeşil Çay Nasıl İçilmelidir?

Sağlıklı içecekler arasında gibi bitkisel çaylar önde gelir. Özellikle yeşil çay sindirimi kolaylaştırır ve zayıflama gibi kompleks içerisinde olan kişiler için vazgeçilmez tercihler arasındadır. Ancak zayıflamak için yeşil çay tüketmek isteyenler nasıl tüketileceğini bilmedikleri için gelişi güzel kullanmaktadır. Haliyle yeşil çayın zayıflatma özelliğini de kaybetmiş olurlar. Sizlere vereceğimiz yöntemle yeşil çay kilo verdirecektir.

 

Öncelikle “” sorusunun cevabını kısaca verelim. Kesinlikle sallama yeşil çay zayıflatmaz. Çünkü yeşil çayı sallama olarak paketlenmiş hali kilo verme bakımından zayıflamaya katkısı yoktur. Sallama yeşil çaylar daha çok grip gibi rahatsızlıklarda daha etkilidir.

 

yesil cay

 

Gelelim zayıflamak için yeşil çay nasıl içilmeli mevzusuna…

 

Her gün 1-2 fincan yeşil çay tüketilmelidir. Siyah çay da etkilidir ancak şekersiz tarçın veya limonlu yeşil çay çok daha fazla potansiyele sahiptir. Çeşitli çalışmalar, yeşil çayın içindeki flavonoidler ve kafeinin, metabolizma hızını yükseltmesine yardımcı yağ oksidasyonunu artırıcı ve hatta insülin aktivitesini artırıcı olduğunu düşündürmektedir.

 

24 saatlik sürede 100 kaloriyi dengeler. Fazla acıkmayı da önler kalori de yaktırır. Kilonuza yardımcı olması için çok fazla da yeşil çay içmemelisiniz. Antioksidan ve sağlıklı bitki değeri arttıkça yeşil çayın da etkisi artar. Bunun için sevdiğiniz aromalarla çayı birleştirebilirsiniz. Hazır satılan nane, mate, yasemin, bergamot, tarçın, limon gibi ilaveli yeşil çaylar da idealdir. Daha hızlı kalori yaktırır. Demlenmesi için ortalama 10 dk beklemek idealdir.

 

Bazı sağlık köşesi müdavimlerimizin “” gibi sorularına maruz kalmaktayız. Biz, diyetisyen değiliz. Sadece sizler için en sağlıklı yaşam bilgisi neyse onu vermekteyiz. Kaldı ki, her insanın bünyesi ve metabolizması farklı olduğu için kaç yeşil çay ile kaç günde kilo verilir gibi sorunun cevabını vermek, sizleri kandırmaktan öteye gitmez. O bakımdan başka sitelerde şu kadar günde zayıflama veya şu kadar günde kilo verme gibi bilgilerden uzak durmanızı tavsiye ediyoruz.

Bir önceki yazımız olan Evde Yapabileceğiniz Kalça ve Basen Eritme Egzersizleri başlıklı makalemizde basen eritme hareketleri, kalca eritme egzersizleri ve kalca ve basen zayiflatma hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.