Testosteron Doğal Olarak Arttırmanın Yolları

Erkeklerin testosteron düzeylerinin doğal olarak nasıl azaldığı ve  hakkında konuşuyorduk. Makalemizi buradan  inceleyebilirsiniz –  Erkek Menopoz Nedir?  Sorusunun cevabı testosteron seviyelerini düşürmenin neden endişe etmesinin birçok nedeni vardır.

 

Şimdi, yaşlanma süreciyle mücadele etmek için doğal olarak testosteronunuzu geliştirebileceğiniz en iyi 10 yola bakalım. Çünkü kimse kavga etmeden yaşlanmaktan kurtulmak istemiyor!

 

Testosteron doğal olarak arttırmanın yolları
Testosteron doğal olarak arttırmanın yolları

 

 1. Kilo Ver –  Erkekler yaşlandıkça ve testosteron seviyeleri düştükçe, “babanın bedenine” karşı savaş daha da zorlaşır. Kas kütlesi de bozulur, bu da metabolizmanızı azaltır. Yani, 30 yaşından sonra erkeklerin fazla kilolu olma insidansında artış olması büyük bir sürpriz değil.
  .
 2. Kısa, Yoğun Kardiyo Ekle – Kısa süreli egzersizlerde, yüksek yoğunluklu egzersiz, testosteron üzerinde olumlu bir etkiye sahip olduğu gösterilmiştir. (Uzun süreli orta derecede egzersizin ve ereksiyonu artıran yiyecekler etkisinin çok az olduğu görülmüştür.) Kısa, yoğun bir kardiyo rutinine şu şekilde bakıyor:
  – 3 dakikalık ısınma
  – 30 saniye mümkün olduğunca zor ve hızlı egzersiz. Bu 30 saniyenin sonunda, hıza ayak uyduramayacağınızı hissetmelisiniz.
  – Yavaş ve ılımlı bir tempoda 90 saniye kurtarma
  – Yüksek yoğunluk ve kurtarma adımlarını 7 kez daha tekrarlayın.
  – 3 dakika soğuma
  .
 3. Kuvvet Antrenmanı Ekleme –  Doğal olarak, erkeklerde yaşlandıkça kas kütlesini kaybederler, bu da testosteron üretimini azaltır. Rutubetinize kuvvet antrenmanı eklemek, kas kütlesini korumak ve inşa etmek bu etkiyi engelleyebilir.
  .
 4. Bazı Güneş –  D vitamini eksikliği, ABD gibi gelişmiş ülkelerde bile, ereksiyonu artıran yiyecekler sütte katkı maddelerine rağmen önemli bir sorundur. Semen miktarını ve sperm kalitesini korumak için D vitamini gereklidir.
  .
 5. Çinko Almak İçin Emin Olun –  Uygun çinko seviyeleri testosteron üretimi ereksiyonu artıran yiyecekler için kritik öneme sahiptir. Ne yazık ki, kimyasal gübreler ve pestisitler de dahil olmak üzere modern tarım süreçleri nedeniyle, ürünlerimizin ve çiftlik hayvanlarının çoğunun besin değeri eksiktir – çinko eksikliği de dahil olmak üzere. Organik etler ve balık, çiğ süt, peynir, yoğurt ve fasulye iyi bir çinko kaynağı olabilir. Bir ek alırsanız, diğer mineralleri absorbe etme yeteneğinizi olumsuz etkileyebileceğinden, günde 40 mg’dan fazla almamaya dikkat edin.
  .
 6. Stresi Azalt – Stresli  olduğunuzda, vücudunuz kortizol üretir – savaş veya uçuş hormonu. Kortizol, vücudunuz kortizolü hayatta kalma aracı olarak önceliklendirdiği için, testosteron ile etkileşime girer. Nefes egzersizleri, yoga, sadece doğada keyifli bir yürüyüşe çıkmak için, hepsi yok etmek için harika yollar olabilir.
  .
 7. Şekeri Bölün – Şekeri tüketirken, insülin seviyeleriniz yükselir ve yüksek insülin seviyesi testosteronu yükselir. Şeker bağımlılığı yapmak, bir kişinin dht hormonu yapabileceği en zor şeylerden biridir, ancak testosteron seviyenizi de içeren genel sağlığınız üzerinde en büyük, pozitif etkiye sahip ereksiyonu artıran yiyecekler olabilir.
  .
 8. Sağlıklı Yağları Yeyin –  Özellikle yağlar testosteron seviyelerini ve dht hormonu arttırmaya geldiğinde eşit değildir. Ve Amerika’da obezite salgınına neden olan 90’lı yıllarda karbonhidratlı düşük yağlı diyete rağmen, günlük diyetiniz sağlıklı testosteron üretimi için yaklaşık% 40 oranında ereksiyonu artıran yiyecekler sağlıklı yağdan oluşmalıdır. Sağlıklı yağlar şunlardır:
  – Zeytinyağı ve zeytin
  – Organik sütle üretilen tereyağı, çim beslenen inekler
  – Ham badem ve cevizler
  – Avokado
  – Hindistan cevizi ve hindistancevizi yağı
  – Organik, serbest menzilli (sadece kafessiz) yumurta sarısı
  – Otlu et
  – Palmiye yağı
  – Organik kaynaklardan ısıtılmamış fındık yağı
  .
 9. Leucine Alımınızı Doğal Olarak Artırın –  Şube zinciri amino asitlerinin testosteron düzeylerini artırdığı gösterilmiştir. Bununla birlikte, takviyeler en iyi kaynak değildir. Bunun yerine, organik, otla beslenen ineklerden yapılan Isagenix protein sarsıntıları gibi yüksek kaliteli bir peynir altı suyu proteinine ve ereksiyonu artıran bitkiler bakın. Bunlar , peynir altı suyu proteininin geri kazanılmadığı için üstün bir dal zincir amino asit profiline sahiptir – yani enzimlere sahiptir yüksek sindirilebilir hale getirmek için gerekli. Protein sarsıntıları çoğu zaman bu eksikliği yitirdiğinde, yani vücudunuz bu amino asitleri emmez – bu yüzden yararlı değildir.
  .
 10. İyi Bir Gecenin Uykusunu Alın –  Uyku, testosteron seviyenizi yükseltmek de dahil olmak üzere ereksiyonu artıran bitkiler sağlığınız için kritik öneme sahiptir. Gece başına sadece 5 saat uyuyan erkekler, testosteron düzeylerinde% 15’lik bir azalma görüyorlar. Herkes benzersiz olsa da, tavsiye gecede 7 ila 10 saat uyku almalısınız.

Bir önceki yazımız olan Cinsel Dayanıklığı Artırmak için Gerekli Vitaminler başlıklı makalemizde enerji veren vitamin hapları, ereksiyonu artıran yiyecekler ve güç ve enerji veren ilaçlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.