Sperm Sayısı Beslenmeye Göre Değişir mi?

Yaşam tarzıyla erkeklerin cinsel sağlık arasında önemli bir bağlantı bulundu. Yeme içme alışkanlıklarına göre sağlıksız ve kötü beslenen erkeklerde azalıyor. Sperm hücreleri beslenmek zorundadır. Kalitesiz beslenme sperm kalitesini düşürür ve sayısını azaltır bu da kısırlığa kadar gidebilir. Doymuş yağlar, sperm sayısı oranını azaltırken tam tahıllı gıdalarla birlikte meyveler sperm sayısı ve kalitesini artırır. Kas geliştirici protein hapları veya protein tozları sperm sayısını düşürdüğü yönünde kesin olmayan bilgiler mevcut. Bu konu hakkında uzman doktorlar tarafından öneri ve görüş alınmadan kesin yargıya varmayınız.

Peynir, krema, yağlı etler, çikolata ve işlenmiş gıdalardan uzak durun. %41 oranına kadar sperm sayısını azaltırlar. Kepekli tahıllar ise vücut dengesini düzenlediği gibi erkeklerin alanında da sperm sayısı arttığını uzmanlar doğrulamaktadır.

sperm sayısı beslenmeye göre değişir mi

Obezite , uyuşturucu , alkol ve kahve tüketimi , aynı zamanda aşırı ısı gibi şeyler de yine sperm sayısını azaltır. Omega 3 yağlarına yönelin sağlıklı yağları tüketin ve sağlıklı gıdalarla beslenin.

 

Keten tohumu, ceviz, D vitamini, protein, lif, omega 3, demir ve kalsiyumu bolca tüketin. Cinsel fonksiyonları geliştirmek ve sağlıklı spermler elde etmek için bunlar çok önemlidir.

 

Bunun yanında lahana, ıspanak , karalahana , kuşkonmaz , avokado , fasulye folik asit içerir ve sperm sağlığını artırır.

 

İstiridye, frenk üzümü, hardal, susam, kereviz gibi gıdalara yönelin. Çinko içeren turunçgiller, biber, patates c vitamini de içerir. A vitamini içeren besinlerden de mutlaka yararlanın.

; domates ve havuç da bunlara örnektir. Güçlü sperm kalitesi ve sayısı için erkeklerin cinsel yaşamlarını korumaları açısından beslenme çok önemlidir.

Bir önceki yazımız olan Cinsel Yetersizlik Tedavisi - Kamagra başlıklı makalemizde cinsel yetersizlik, ereksiyon arttırıcı ilaçlar ve ereksiyon sorunu ilacı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.