Selülit ve Selülit Tedavisi

?

, halk arasında su toplanması olarak da bilinmektedir. Selülit, bilimsel olarak deri altında bulunmakta olan yağ doku ve derinin arasında kalan bölgede oluşan su toplanması ve bu su toplanmasının oluşturduğu basınç etkisinin sonuçlarıdır. Selülit olan bölgede portakal rengine benzer bir renk değişimi gözlenebilmektedir. Selüliti giderebilmek için ise yağ doku ve deri arasında oluşan su birikintisinin sebep olduğu ödem oluşumunu engelleyebilmek gerekmektedir.

 

selülit diyeti

 

Bayanların başlarını ağrıtan ve büyük bir sorun olan selülit konusu oldukça dikkat edilmesi gereken bir husustur. Bireyler özellikle yaz aylarında giyilen elbiselerden ötürü daha çok belli olan selülitlerini örtmeye yönelik büyük bir çaba içerisine girmektedir. Ya da bunun yerine daha farklı yöntemleri yaz aylarından hemen önce uygulayan ve olumlu sonuç alan birçok bayan bulunmaktadır.

 

 Mümkün Müdür?

Selülit bir rahatsızlık olmakla birlikte, birçok rahatsızlıkta olduğu gibi oluşmadan önce önlemleri alınarak bu istenmeyen durum engellenebilir. Her zaman olduğu gibi düzenli sporun selülit konusuna da olumlu etkileri vardır. Vücutta yağ oluşumunu engelleyen ve fazla suyu dışarı ter olarak atan vücut, selülit oluşumuna izin vermeyecektir. Bu açıdan düzenli spor yapmaktan vazgeçmemeli ve konu hakkında daha bilinçli olmaya çalışmalıyız.

 

Selülit tedavisi konusunda ise bize bazı kremler yardımcı olacaktır, selülit kremleri olarak adlandırabileceğimiz bu ürünler selülit oluşumunu engelleyecek ve var olan selülitleri giderecektir. Ayrıca selülitleri ortadan kaldırmak için selülit egzersizleri hakkında daha önceden yazmış olduğumuz selülit egzersizleri nasıl yapılır konulu makalemizi okuyabilirsiniz.

 

Düzenli spor ile selülit oluşumu engellenebildiği gibi, yine düzenli spor yapılarak selülit tedavisi sürecine yardımcı olabiliriz. Fakat bu süre içerisinde bize yardımcı olacak bir diğer faktör ise selülit kremi olacaktır. Selülit kremi, masaj ile uygulanan noktada yağ deposundaki su birikimini engelleyecek ve metabolizmayı hızlandıracaktır.

Hızlanan metabolizma, suyun fazlasını kullanacak ve u birikimi engellenmiş olacaktır. Su birikimi ve ödem oluşumunu engelleyici selülit kremi kullanmak bu süreci hızlandıracaktır. Fakat yine selülit kremi kullanımı da bir uzman hekim eşliğinde gerçekleştirilmelidir. Sağlık bakımından bu nokta oldukça önemlidir…

Bir önceki yazımız olan Güzel Görünmenin Sırları başlıklı makalemizde cilt ve yüz güzelliği, güzel görünmenin ip uçları ve kilo verme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.