Ne kadar zamanda ne kadar kilo verilmelidir?

Seyir evresinde tüketmeniz gereken yulaf kepeği miktarı, atak evresinde olduğu gibi günde 2 çorba kaşığıdır. Yine atak evresindeki gibi aynı yiyecek karışımları içerisinde yer almalıdır.

Egzersizler

30 dakikalık yürüyüş. Eğer durağanlık evresinden geçmekteyseniz, “bu döngüyü kırmak” üzere, yalnızca dört gün için yürüyüşü 60 dakikaya çıkarın.

egzersiz

Kilo fazlanız önemli miktardaysa, hele 20 kilo ya da üzerindeyse, her hafta vereceğiniz sabit bir kilo miktarı söylemek zordur. Ancak deneyimlere dayanarak ortalama değerin haftada bir kilo olduğu söylenebilir. Rejimin ilk yarısında, en fazla seviyededir. Bu nedenle, iki aydan kısa bir sürede on kilo verilmesi mümkün olmaktadır.

 

İlk iki haftadan sonra, daha sonra ayrıntılarıyla açıklayacağım üçüncü evre olan kilonun sabitlendiği güçlendirme evresinde olduğu gibi, vücut savunmaya geçer. Kadınlarda, özellikle adet öncesi gibi bazı duraksama dönemleri dışında, haftada bir kilo verilme egzersizlerine devam edilir.

 

Rejime direncinizi düşürmeyin

Yeri gelmişken, organizmanın ilk kiloları verirken fazla direnç göstermediğini bilmelisiniz. Kendi kaynaklarını giderek daha fazla kullanması gerektikçe, vücut daha fazla tepki vermeye başlayacaktır. Bu, teoride kişinin rejime daha sıkı sarıldığı evre olmalıdır.

kilo verme pes etme

Ancak pratikte bunun tam tersi olun Bazen rejime en istekli başlayanlar başarısız olur, eğilimleri değişir, çeşitli tahriklere kapılabilirler. Ama gerçek, tehdit başka yerden gelir. İlk on kiloyu verdikten sonra, genel görünümde bir düzelme olur, Vücut forma girer, esnekliği geri gelir, soluk soluğa kalmalar sona erer, iltifatlar gelmeye başlar. Bu arada eskiden kişinin içine giremediği kıyafetler yeniden giyilebilir olmuştur.

 

Böylece, talimatlar “yalnızca bir kereliğine” dikkate alınmaz, başlangıçtaki kararlılık kaybolur ve tehdit de tam bu anda ortaya çıkar. Kişinin içinde bulunduğu ‘yoyo’ benzeri durum., önce aşırı yemek ve ardından sıkı diyet yapmak ve bu süreçleri peşpeşe tekrarlayarak yaşamını iyice karmaşık hale getirmek, olarak özetlenebilir.

O güne kadar fazla kilolarına karşı üstünlüğü ele geçirmiş olan adayı, bu tür durumlarda önceki başarılarını da riske atmayı göze alır. Önce bir durulma görülür, ardından amaçtan vazgeçilir. Her iki obezden birinin bütün uzun süreli zayıflama rejimlerine özgü bu tehlikeli sularda aynı tuzağa düştüğü ve yarı yolda pes ettiği bilinmelidir.

Bir önceki yazımız olan Kilo Almanın Sebepleri ve Çözümleri başlıklı makalemizde cushing sendromu, kilo aldıran ilaçlar ve kilo almanın sebepleri ve çözümleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.