Menopoz Nasıl Kolay Hale Getirilir

olarak bilinen orta yaş krizi belirtileri olarak kadınların sıkıntılı dönemlerinden biridir çünkü menopoza girilmiştir. Sıcak ve sıkıntı basması, terleme, panik ve endişe, uyku bozuklukları gibi belirtileri vardır. Bu belirtiler erken aşamalarda görülebilir. Menopoz bitene dek devam eder. Şiddetli belirtiler için hormon, replasman tedavisine gidilebilir. Menopoza giren kadınlarda uyku düzensizleşir ve uyku saatleri 6 saat ve altına düşebilir. Öncelikle uyku sorunu halledilmelidir.

Uykusuzluğa iyi gelen öneriler diğer makalelerden bulabilirsiniz. Hatta bir Feng Shui uzmanı ile ev dekorunu değiştirebilirsiniz. Daha sakin ve rahatlatıcı tonlarda mobilya ve eşyaları evinizde dekore edebilirsiniz. Sert alışkanlıklarınızı hafifletebilirsiniz.

menopoz nasıl kolay hale getirilir

Bazı tamamlayıcı yaşam tarzı değişiklikleriyle kendinizi ve yaşamınızı yenileyerek eski enerjinize kavuşabilirsiniz. Bu sayede, sıcak basmalarına rağmen tüm gece mışıl mışıl uyuyan kadınlar vardır.

 

Gece terlemelerini önlemek için de ortamın sıcaklığını düşürüp odanızı havalandırarak odanın atmosferini temiz tutarsınız. Ayrıca odanın temiz hava ile dolmasıyla sizi rahatlamış olacaktır. Pamuklu ve hafif bir gecelik ya da pijama giymek de uykuyu olumlu etkiler. Vücudunuzu sıkmayacak kıyafetlerle uyumalısınız.

 

Uyku halinde vücudunuza dar gelebilecek kıyafetlerle uyuduğunuzda, uyku arasında uyanabilirsiniz. Genelde uyku arasında uyanmanız, bir daha uyuyamamanıza neden olabilir.

 

de ruh sağlığınızı etkileyerek stres yaratabilir. Bu da menopozu tetiklemesine sebep olur.

Toplu kurslara katılabilir, kendinizi dinlemek ve sorunlarınızı çözebilmek adına meditasyon ve yoga kursuna katılabilirsiniz. Kendinize yaşlandım havası vermeyerek, kendinizi sürekli olumlu motive ederek ve kendinize düzenli olarak vakit ayırarak sorunlarınızdan ve gibi sorunlardan kurtulmanız mümkündür.

Bir önceki yazımız olan Kadınlarda İdrar Kaçırma Problemi başlıklı makalemizde detrüsor instabilitesi, stres inkontinans ve üromik dinami hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.