Kilo verirken pes etmenizin nedenleri

Rejim, bırakılır ve kişi hem yapamadıklarını yapma eğilimiyle hareket etmeye, hem de içten içe büyük bir başarısızlık hissetmeye başlar. Bu da hızla yeniden kilo almasına neden olur. Çoğunlukla, rejimin başlangıcındaki kilosunu da aşar.

 

Kişi kilo almaya başlayınca olanların farkına varır. Diyete en baştan başlar ve belirlediği hedefe ulaşıncaya kadar buna sadık kalınır.

 

Daha fazlasını yapamayacağı hissine kapılır. Ancak en azından o güne kadar ki çabalarının meyvesini korumak için elinden geleni yapacaktın Bu nedenle de, Dukan Diyeti’nin zayıflatan evresini bırakarak doğrudan mevcut kiloda kalmayı hedefleyen güçlendirme evresine geçer.

ne kadar sürede ke kadar kilo verilmeli

Bu evrede yiyecekler daha çeşitli, sürenin saptanması da daha kolaydır (verilmiş her kilo için 10 gün). Son olarak da, istediği her şeyi yiyebildiği ve haftada yalnızca 1 gün saf protein diyetine devam, etmesi gereken koruma evresine geçer.

 

Bütün bu saydığımız hallerde kilo verme süreci yavaşlar ve daha fazla kişiye özel ayarlama yapılmasını gerektirir. Ancak bu zor vakalarda bile rejimin atak evresinin sonuçları çok etkileyicidir. Bütün dirençlerin kırıldığı ve bütün gizli engellerin yıkıldığı ilk iki ya da üç haftada, genellikle 4 – 5 kilo verilmesini sağlar.

 

Buradan itibaren, eski düşmanlar yeniden ortaya çıkabilir ve hızı düşürebilir.

kolay kilo verme

olan kişinin, iki ya da üç ay boyunca ayda 3 kg hesabıyla hedeflediği kilo 15 kg olsun. Bu dönemdeyse, aylık kilo kaybı inişe geçerek 2 hatta 1,5 kilo civarında sabitlenebilir.

 

Bu kişiler için, soru basittir

Oyuna devam etmeli mi? Yanıt çoğu zaman “hayır” olur. Bir tıp doktorunun önerisinin söz konusu olduğu diyabet tehlikesi, ciddi ve tedavi edilemeyen eklem iltihaplanmaları gibi durumlarda, ya da zorlayıcı bir kişisel nedenin bulunduğu hallerde, elde edilmiş sonuçları tehlikeye atmamak için ısrarcı olunmaması ve bu süreçten faydalanılarak inilen kilonun korunmasının sağlanması tercih edilir. Daha ileride, organizmanın kendini toparladığı bir dönemde yeniden diyete dönülerek başlangıçta belirlenen hedefe ulaşmak mümkündür.

 

4 aylık dönüşümlü uygulamasının sonucunda 15 kilo verilebilir.
Motivasyonu az ya da iradesi zayıf olan kişinin işi biraz daha zordur. O da ilk 4 – 5 kiloyu kolayca verecek ve çok geçmeden eğilimleriyle alışkanlıkları su yüzüne çıkacaktır. En iyi durumda, yani çevresi ısrarlıysa ya da özellikle bir doktordan destek görüyorsa, 5 haftada 5 kg vermesi mümkündür.

 

Böylece hemen güçlendirme diyetine ve ardından, daha da hızla, koruma diyetine geçer. Bu son evre, haftada yalnızca bir gün saf protein diyeti uygulamaya ömür boyu devam etmeyi gerektirmektedir ve daha işin en başında bu koşulun kesin olarak kabul edilmesi ya da ’ne hiç başlanmaması gerekir. Sonuç: İki buçuk aylık dönüşümlü diyet uygulamasıyla 10 kilo verilin.

 

Bu bölüm, daha önce yanlış seçilmiş ya da yanlış uygulanmış rejimler yapıp diyete bağışıklık geliştirmiş olanları ilgilendirmektedir. Bu kişilerde de atak evresi buldozer gibi ilerler ve her türlü dirence üstün gelir.

 

Yine bu kişiler de 5 hedeflerine üç haftada ulaşırlar. Ancak eğer planıyla belirlenmiş önemlilere’ ve planın içerdiği birbirini izleyen dört diyete sıkı sıkıya bağlı kalırsa, kilo vermeye devam ederek 6 aylık dönüşümlü diyet sonucunda 20 kilo hedefine ulaşabilir. Bu sonuç, kolay kilo verilen vakalarda elde edilenden pek farklı değildir çünkü önceki rejimler nedeniyle kazanılmış bağışıklık yalnızca sebzelerin dahil olduğu evreleri ilgilendirir.

 

Dukan Diyeti’ni, dönüşümlü protein evresini etkileyen, bu bağışıklık tepkisi dışında, diyetin performansında düşme riski olmadan, daha ileride de istediğiniz zaman uygulayabileceğinizden emin olun.

 

Sırada menopoza yaklaşmış kadınlar var. Bu durumda, kadın, önce menopoz öncesi ve ardından menopoz dönemlerine girecek ve yaşamı boyunca, fazla kilo alma tehdidine en çok maruz kalacağı, süreci yaşayacaktır. Hele bu döneme zaten fazla kilolarla girerse, tablo daha da iç karartıcı olur.

 

Bu uzun tünelden geçmek bazen on yıl sürebilir ve bu sırada hormon seviyelerinde iniş çıkışlar görülür. Ancak ne kadar aykırı görünse de, mücadeleye en kararlı olanlar, başladığı işi bitireceğinden emin olduklarımız, bu fizyolojik fırtınanın hırpaladığı kadınlar arasından çıkmaktadır.

 

Kadınlarda diyete direnç çok yüksektir. Diğer bütün zor vakaların kolayca indiği kilolara ulaşmak bu kadınlar için çok zor olabilir.

 

Bu nedenle, kadınların zayıflama planını uygulamaya başlamadan önce hormon dengelerini sağlamaları gerekmektedir. Bunu jinekologlarının ya da. dahiliye uzmanlarının yardımıyla, yapabilirler. Öte yandan, bu. dönemde aldıkları kiloların kalıcı olması gerekmediğini ve altı ay ile bir yıl kadar bir sürede bu süreci aşmanın mümkün olabileceğini bilmelidirler. Uygun hormon tedavisi kimi zaman etkin biçimde kilo vermeyi sağlayacak en iyi yöntem, olabilir.

 

Sonuç Olarak: Hormonal dengeyi sağlamadan 20 kilo verilmesi bir yılı bulabilir, ancak bunu yapabilen kadınlar vardır. iyi bir uzmanın yardımıyla ve doğal hormonların seçilmesiyle, gerektiğinde boşaltımı kolaylaştırıp, ödemleri azaltan antialdosteron miktarına da başvurularak, altı veya yedi ay dönüşümlü diyet uygulanarak 20 kilo hedefine ulaşılabilir.

Bir önceki yazımız olan Ne kadar zamanda ne kadar kilo verilmelidir? başlıklı makalemizde egzersiz, ve kilo verme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

1 yorum

  1. RogerTek diyor

    Kilo verme eğilimi olan biz bayanların pes etme nedeni, kısa yoldan zayıflamak istiyoruz. Kısa yoldan zayıflayamadığımızda da pes ediyoruz. Aslında bu durum, metabolizmayla alakalıdır. Çünkü her insanın metabolizma hızı farklıdır. Metabolizması düşük olan insan ona göre zayıflaması daha geç olabilir. Burada en önemli husus azimli ve kararlı olmaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.