Kadınların Sağlıklı Olması Gereken Tıbbi Testler

Egzersiz yapın, doğru yer ve bol bol uyku alın – harika! Ancak, eğer soğuk algınlığınız olduğunu düşünüyorsanız veya doğum kontrolünüzde tekrar doldurmanız gerektiğinde doktorun ofisine gidecekseniz, büyük bir önleyici alanı kaçırıyorsunuz demektir. Düzenli check-up’lar ve rutin taramalar ve testler yapmak, sorunlarını yakalamanıza yardımcı olabilir ve yolun aşağısında tam bir krizinden kaçınmanıza yardımcı olabilir. Böylece sağlığınızı kontrol altına almanıza yardımcı olmak için, her kadının 20’li, 30’lu, 40’lı, 50’li, 60’lı ve daha ileri yaşlarında yapması gereken testler burada.

Kadınların sağlıklı olması gereken tıbbi testler
Kadınların sağlıklı olması gereken tıbbi testler

Kan basıncı takibi tıbbi bakımın önemli bir bileşenidir, çünkü bu önemli işaret neredeyse her doktor randevusunda kontrol edilir ve hastanede düzenli olarak izlenir. Hedef, hedef kan basıncı seviyelerine ulaşmak olduğundan, izleme tekniği doğru olmak için gereklidir. Yüksek tansiyon ve tansiyonla ilgili durumların doğru teşhisi ve yönetimi için, bu yaşamsal belirtinin izlenmesi, önerilen vücut pozisyonları kullanılarak yapılmalıdır – otururken, yatmadan veya ayakta dururken kan basıncı kontrol edilir.

20’li yaşlarında kadınların ihtiyaç duyduğu tıbbi testler

Birçok yirmi bir şey, doktor görüşlerini ve temel taramaları atlamaktan ötürü diğer meşguliyetlerin bir kombinasyonu ve bazı durumlarda yeterli sağlık sigortasından daha az olması nedeniyle suçludur.

 

Yıllık Fiziksel

oğu sigorta şirketi rutin ziyaretleri ve taramaları kapsamaktadır, bu nedenle neden kan basıncınız ve kolesterol düzeyiniz gibi bazı rakamlara aşina olmuyorsunuz? Tam bir fiziksel, anemi (düşük kırmızı sayısı) gibi durumları test eden toplam kan çalışmasını (CBC) içerir.

Ayrıca diyabet ve ön diyabet için bir kolesterol testi ve / veya açlık glikoz testi (özellikle fazla kiloluysanız) alabilirsiniz. Doktorunuz kalbinizi ve akciğerinizi dinleyecek; Gözlerinizi, kulaklarınızı, lenf düğümlerini ve karnınızı sıradan bir şey için inceleyin. Ayrıca yaşınızı, boyunuzu ve kilonuzu not edin ve aile tıbbi geçmişinizi sorun.

Güncellemesi

Ulusal Sağlık Enstitüleri kılavuzlarına göre, çocukluk çağı aşılarından elde edilen bağışıklığın muhtemelen azalacağı için, güncel bir Tdap aşısı (tetanos-difteri ve aselüler boğmaca) almalısınız. Eğer 1980’den sonra doğmuş olsaydınız ve çocukken hiç suçiçeği geçirmediyseniz, o aşının da alınmasını sağlayın. Hastalık Kontrol Merkezleri (CDC) kılavuzlarına göre, 1956’dan sonra doğmuş olmanız halinde MMR aşısı (kızamık, kabakulak ve kızamıkçık) güncellenmelidir.

Ve HPV (Human Papilloma Virus) aşısını da unutmayın. Dr. Simpler, bir serviks kanserinin tüm vakalarının bir HPV enfeksiyonundan kaynaklandığını gösteriyor, bu yüzden bir genç olarak aşılanmamışsanız, şimdi yapın. Sigorta şirketinizin kapsamı ile ilgili kontrol edin; Bazıları sadece 27 yaşın altındaysanız çekimler için ödeme yapar.

Bir önceki yazımız olan Vücut pozisyonu ve tansiyon başlıklı makalemizde düşük tansiyon, tansiyon düşüklüğü ve tansiyonu ne düşürür hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.