İyi Kan Akışı için Ne Yenir?

İyi kan akışı, vücutta hayati organlara uygun beyin fonksiyonu,  ve oksijen taşınması için gereklidir. Kalbin kan dolaşımını sağlayan pompa olduğu için, güçlü bir kalbi korumak önemlidir. Kalp sağlıklı besinler açısından zengin bir diyet yemek, vücudunuzun verimli kan akışını deneyimlemesine yardımcı olmanın bir yoludur.

 

L-Arginin İçeren Gıdalar

L-arginin, vücudunuzun, kan damarlarının ve arterlerinin esnekliğini ve rahatlığını korumaya yardımcı olan nitrik okside dönüştüğü bir amino asittir. Nitrik oksit ayrıca, kan basıncını düşürmeye ve kardiyovasküler sağlığı geliştirmeye yardımcı olarak kanın daha serbestçe akmasına izin veren psikojenik impotans tedavisi genişlemesini veya genişlemesini amaçlayan bir sinyal molekülüdür.

Vitamince Zengin Gıdalar

Yağda çözünen bir vitamin olan E vitamini, kan damarlarını genişletmesi nedeniyle  etkili kan akışında önemli bir rol oynar. E vitamini açısından zengin besinler yemek, kanınızı hareket ettirmenin iyi bir yoludur, “Doğal Tıp Kanada Ansiklopedisi” nin yazarı Sherry Torkos’a göre. E vitamininin iyi besin kaynakları arasında fındık, tohum, tam tahıl ve yeşil yapraklı sebzeler bulunur. Kan inceltici alıyorsanız, E vitamini takviyesi almadan önce doktorunuzla konuşun çünkü kanama riskini artırabilirler.

İyi Kan Akışı için Ne Yenir?
İyi Kan Akışı için Ne Yenir?

Omega 3 Yağ Asitlerini İçeren Besinler

Omega 3 yağ asitleri kanınızın akmasını sağlar. Örneğin variköz damarlar gibi kan dolaşım problemleri olan kişiler, omega 3 yağ asitleri açısından empotans tedavisinde kullanılan ilaçlar zengin gıdalar tüketmekten faydalanırlar çünkü bu doymamış yağ asitleri kan akışını teşvik eder ve Shubhangini Joshi’ye göre, fibrin veya kan pıhtılarını yıkmaya yardımcı olur.

Beslenme ve Diyet” Omega 3 yağ asitlerinin iyi besin kaynakları arasında fındık, zeytinyağı, kanola yağı, keten tohumu ve somon balığı, ton balığı, sardalye ve ringa balığı gibi yağlı balıklar bulunur.

Diğer Kan Akışı Değerlendirmeleri

Ateroskleroz, atardamarlarınızın tıkanık ve sertleştiği bir hastalıktır, çoğu kalp krizi, inme ve vasküler demans olgusunun altında yatan nedendir. Maryland Tıp Merkezi‘ne göre, empotans tedavisinde kullanılan ilaçlar 30 yaşın üstündeki Amerikalıların yaklaşık yüzde 80 ila 90’ında ateroskleroz vardır.

Bu birikim arterleri daraltarak etkili kan akışını zorlaştırır. Doymuş yağ oranı düşük ve lif içeriği yüksek olan meyveler, sebzeler ve kepekli tahıllar açısından zengin bir diyet yemek, psikojenik impotans tedavisi plak oluşumunu önlemeye yardımcı olur ve iyi kan akışını destekler.

Bir önceki yazımız olan Sırt Spazmları için Ana Çözümler başlıklı makalemizde bel ağrısına iyi gelen krem ve sırt agrısı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.