İdrar Yollarının Daralmasının Bitkisel Tedavisi

Bulunması Gereken Şifalı Bitkiler

Aşağıda sıraladığımız bitkiler idrar yollarının daralmasının önüne geçmek ve idrar yollarındaki daralmayı açmak için iyileşme süreci başlatmasına yardımcı olmaktadır. İlaç kullanmak istemeyen hastaların, şifalı bitkileri tercih ederek ilaç yerine bitki türleri tercih edilerek, hem sağlık açısından hemde hastalığın daha çabuk geçmesi açısından en çok tercih edilen bitkilerdir.

Aynı zamanda bu şifalı bitkiler idrar yolu iltihap türleri ile birlikte idrar sökücü özellikleri bulunmaktadır. Bitkisel tedavi olarak bilinen başlıca şifalı bitkiler şu şekilde sıralanabilir;

  • Meşe yaprağı,
  • Söğüt kabuğu,
  • Anason,
  • Papatya.
  • Yeşil yonca,
  • Sarmısak,
  • Bal ve süt

bulunması gereken şifalı bitkiler

Şifalı bitkilerin özenle toplanması ve toplanırken zarar görmemesi gerekiyor. Şayet bu bitki türlerinin nasıl toplanması gerektiğini bilmiyorsanız “Şifalı bitkilerin toplanması” adlı makalemizde nasıl toplanması gerektiği hakkında bilgiler verdik. Makalemizi inceleyerek bilgi alabilirsiniz.

 

Hazırlanış Şekli

Meşe yaprağı ve söğüt kabuğu suda kaynatılır. Elde edilen su süzüldükten sonra bir gün dinlendirilir. Soğan suyu ilavesi ile elde edilen karışım yemek arası bir fincan içilir.

 

Anason ve papatya suda demlenir. Elde edilen su sü­züldükten sonra bal ile tatlandırılarak şerbet yapılır. Ha­zırlanan bu şerbetten yatmadan önce bir bardak içilir.

 

Yeşil yonca bitkisini süt ile pişirmeniz gerekmektedir. Sıkılarak elde edilen posa bal ve sarımsak ilavesi ile macun kıvamına gelinceye kadar yoğrulur. Elde edilen macundan yemekten sonra bir kaşık yenir. Bunu her gün tekrarlamanız gerekmektedir.

 

İdrar Yolları Rahatsızlıkları

Sistite’e karşı sarımsak en etkili çözüm yolu olarak bilinmektedir. Bol bol sarımsak tüketmelisiniz. Albümine karşı ise kuru fasulyenin kabukları bitkisel tedavi olarak en doğru tercihtir. Kuru fasulyeyi ıslatıp kabuklarını çıkarın. Havanda iyice döverek yemelisiniz.

 

Böbrek tıkanıklığına karşı en çok önerilen besin ise nohut karşımıza çıkıyor. Nohutu kaynatıp suyunu için. Böylece böbreklerde oluşacak taşlaşma ve tıkanıklığı giderir. Bunun yanında idrar sökücü olarak faaliyet göstermektedir.

Böbrek sancısı çeken ziyaretçilerimiz için vereceğimiz tavsiye ise tarçın. Tarçını kaynatıp suyunu bol bol içmeniz gerekmektedir. Her gün tarçını kaynatarak içmeye devam etmelisiniz. Bir süre sonra böbrek sancısından kurtulmuş olduğunuzu göreceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Şifalı Bitkilerden Elde Edilen Merhem ve Yağlar başlıklı makalemizde bitkiden merhem nasıl yapılır, bitkiden yağ nasıl yapılır ve bitkisel tedavi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.