Güzel Görünmenin Sırları

Hepimiz cildimizin daha genç ve güzel görünmesini isteriz. Buna karşılık zaman içerisinde hepimizin görünüşünde bazı değişikler oluşur ve yaşlılık belirtileri kendini göstermeye başlar. Cilt ve yüz güzelliğinizin zamana karşı direnmesi için bazı yöntemler bulunmakta. Bu yöntemleri uygulayarak daha genç kalabilirsiniz. İşte genç görünmenize yardımcı olacak bazı güzel görünmenin püf noktaları;

 

Güne pozitif başlayın

güne pozitif başla

Güne pozitif başlamak, gün boyu daha mutlu ve huzurlu olmanıza ve stresten uzak durmanıza yardımcı olacaktır. Stres ve huzursuzluk, birçok hastalığın ana nedenlerinden biridir. Sabah erken saatlerde güler yüzlü ve mutlu bir şekilde uyanmak ve güne bu şekilde başlamak, sizi daha sağlıklı hissetmenizi sağlayacaktır.

 

Mümkün olduğunca fazla gülün

mümkün olduğunca fazla gülün

Dertlerinizi bir kenara bırakarak gülebilmek daha genç kalmanıza katkıda bulunacaktır. Bazı araştırmalara göre, somurtan insanlara göre gülen insanların, daha geç yaşlandığı ve yüzünün genç kaldığı öngörülmüştür. Ne kadar gülerseniz o kadar genç kalırsınız.

 

Mutlaka her gün 8 bardak su tüketin

mutlaka her gün 8 bardak su tüketin

Bol miktarda su tüketmek vücudunuzdaki toksinlerin temizlenmesine yardımcı olun. Bu sayede cildiniz daha parlak ve pürüzsüz görünecektir. Su, bilindiği üzere hidrojen ve oksijenin bir araya gelmesiyle oluşur. İki elementin birleşerek suyu oluşturmasının yanı sırasında, insan vücudunda bulunan birikmiş toksinleri de temizleme görevi bulunmaktadır. Toksinlerin vücutta birikmesi ilerde sağlık ile ilgili rahatsızlıklar meydana gelir. Ne kadar bol su içerseniz, o kadar vücutta bulunan toksinleri temizlersiniz. Temizlediğiniz toksinler cildinizin yenilenmesini sağlayarak genç kalmanızı sağlayacaktır.

 

Sebze ve meyve tüketerek düzenli beslenin

sebze ve meyve tüketerek düzenli beslenin

Düzenli beslenmeye dikkat edin ve bol miktarda sebze ve meyve tüketin. Bunun yanı sıra diyetinize proteinleri ekleyin ve aşırı abur cubur ile şekerden uzak durmaya çalışın.

 

Fazla kilolardan kurtulmak için spor yapın

fazla kilolardan kurtulmak için spor yapın

Fazla kilonuz varsa bu kilolardan zayıflama yöntemleriyle kurtulmaya çalışın. Örnek yöntemi olarak zayıflamak için yeşil çay veya hareket egzersizleriyle zayıflama gibi yöntemleri kullanarak sporda yapabilirsiniz. Tabi kilo vermek için spordan sonra ne yemeli yada ne yememeli iyi bilmeniz gerekiyor. Buna karşılık kesinlikle aç kalmayın. Sık ve az öğünler tüketerek metabolizmanızı hızlandırmayı deneyin.

Uyku her derde devadır

uyku her derde devadır

İyi bir uyku uyumaya dikkat edin. Güne erken başlayın ve en az 7 saat uyku uyuyun.

Bir önceki yazımız olan Foliküler Ünite Saç Ekimi Nedir? başlıklı makalemizde foliküler ünite saç ekimi, saç ekimi ve saç ekimi fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.