Egzersiz ve Kilonuz Hakkındaki Gerçekler

Ne kadar egzersiz yaparsanız yapın kilo veremiyorsanız bu yazıyı mutlaka okuyun. Egzersizle kilonuz arasındaki bağlantı nedir? Egzersizden ne bekliyoruz, ne kadar gerçekleşiyor? Egzersiz yapmak, kilo kaybetmenin sadece bir parçasıdır. Günlük yapılan egzersizler, dolaylı olarak imkanı sağladığı gibi sağlıklı yaşamanın imkanını da elde etmiş olursunuz. Oldukça düzenli çalışan spor yapan kişiler aylar sonra kilo verebiliyorsa metabolizmaları çok yavaştır. Kilo kaybı için uzmanlar ilk önce sağlıklı bir diyet ile beslenmeyi öneriyor.

Egzersiz ile birlikte gün içerisinde tükettiğiniz besinlerle de desteklenmesi gerekiyor. Yaşam felsefesi olarak hem sağlıklı beslenerek hem düzenli spor yapılarak bunu bırakmayarak kilo verilir. Zihin ve bedenin iyi motive olması şart. Ne tek başına diyet ne tek başına egzersiz kilo verdirir.

egzersiz ve kilonuz hakkındaki gerçekler

İkisi bir arada uzun vadede yürütülmelidir. Fiziksel olarak aktif olmak gerekir. Masa başı çalışanı ya da ev hanımı sürekli oturan kişiler günde birkaç saat ayakta hareket halinde kalmalıdır.

 

Ortalama olarak %30 oranında alınan kalori miktarı azaltılmalı ve %30 oranında da daha aktif olunmalıdır.

 

Yani, günde 1200 kalori tüketiliyorsa 800 kaloriye düşürülmeli, günde 3 saat aktif oluyorsanız bu süreyi 4 saate çıkarmanız gerekiyor. Kalorili ve sağlıksız gıdaları hayatınızdan çıkarın. Özellikle kola ve cips türü yiyeceklerden kesinlikle uzak durmalısınız.

 

Kalori yaktıran egzersiz ve sporlara yönelin. Stresten, alkol ve sigaradan, uykusuzluk ve düzensiz bir hayattan arının, egzersize ve diyete önem verin, kilo verin. Bu konular hakkında bir çok makale yazılarımız bulunmaktadır.

Sağlık köşesi sitemizde gezerek bu bilgileri kolaylıkla bulabilir ve bilgilenebilirsiniz. Söz konusu sağlık olduğunda, elimizden geldiği kadar siz ziyaretçilerimizi bilgilendirmeye çalışmaktayız. Bizi takip etmeye devam ettiğiniz için teşekkür ediyoruz.

Bir önceki yazımız olan Vitaminler ve Kilo Kaybı başlıklı makalemizde b2 vitamin bakımından zengin gıdalar, b3 vitamini bakımından zengin gıdalar ve b5 vitamini bakımından zengin gıdalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.