Arko Nemlendirici Krem Mavi Anemon Çiçeği

Arko markasının uzun süreden beri ticari olarak ürettiği bir üründür. Arko mavi anemon mucizesi kremlerinin etken maddesi kinetindir. Kinetin maddesi doğadaki mavi anemon çiçeğinde bol miktarda bulunur.  Kinetin, mavi anemon çiçeğinin yapraklarını kurumaya karşı korumaktadır.Buradan yola çıkarak arko cilt kurumasını önleyici arko nemlendirici kremi üretmiştir.

 

Kinetin Maddesi Ne işe Yarar?

Blue Anemon çiçeklerinde yaprakların kurumasını engelleyen Kinetin maddesi;

 • Yaşlanma belirtilerini yavaşlatma
 • Ciltteki lekeleri azaltma
 • Ciltteki ince çizgileri geriletme
 • Cilde canlılık kazandırma
 • Cildin su kaybını azaltma
 • Cildin kalıcı nem oranının korunma

Gibi birçok alanında etkin olmaktadır. anemon etkin ve yoğun cilt bakım kremi cildin sağlığını korurken onu dış etkilere karşı da muhafaza etmektedir.

 

Bu kremler Güneşe bağlı yaşlılık etkilerinde gerileme sağlarken cildin ihtiyacı olan fazladan nemi de hapsederek cilt kurumasının önüne geçmektedir. İlvinia Blue Anemon adıyla ticari olarak satılan kremin kullanımı özellikle sabah ve akşam saatlerinde olmalıdır.

 

Arko Nemlendirici Kremi Ne Zaman Kullanmalıyım?

Sabah saatleri bütün vücudun yenilenme zamanlarıdır. Bu saatlerde kullanılan kozmetik ürünler cilde daha iyi etki etmektedir. Ayrıca akşam vakitleri de nemlendirici kullanmak için iyi zamanlardır. Nemlendirici kremin bu vakitlerde günde iki defa kullanılması etkisini artıracaktır.

 

Arko Nemlendirici Kremin Etkileri Nelerdir?

Taze ve kırışıksız bir cilt bay bayan fark etmez hemen hemen her insanın isteyebileceği bir özelliktir. Günümüzde çeşitli etkenlerle yıpranmış olan atmosferden dolayı cildimiz gün ışığının vahşi etkilerine maruz kalmaktadır. Bu etkiler sonucunda ciltte

 • Sarı-kahverengi lekeler,
 • Dirsek, diz ve koltuk altında kararmalar,
 • Deride kırışıklıklar,
 • Çillenmeler,
 • Cilt Kurumaları,
 • Ben(nevlus) oluşumları,

gözlenmektedir. Bu oluşumların önüne geçmek aslında doğal bazı solusyonlarla mümkündür ancak şu bir gerçektir ki doğal yöntemler vakit alıcı şeylerdir. Arko nemlendirici kremler hazır içeriği sayesinde yukarıdaki etkileri tek başına gidermekte ve  insanların yardımına yetişmektedir.

 

Yan Etkileri Nelerdir?

Mavi anemon çiçeği arko nemlendirici kremi nin herhangi bir yan etkisine rastlanmamıştır. Ancak yine de siz bu ürünü vücudunuzun görünmeyen bir yerinde kullanarak. Önceden deneyip sonra vücudunun diğer yerlerinde kullanın.

 

Arko Nem Ticari Şekilleri

75, 150 ve 300 ml lik ambalajlarda satılan kremler 4-10 tl arasında alıcı bulmaktadır. Bu kremlerin 75 ml olanı tüp şeklinde ambalaja sahipken diğer 150 ve 300 ml lik olanları dairesel kutu şeklinde satılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Cilde İyi Gelen Yiyecekler başlıklı makalemizde cilde hangi yiyecekler iyi gelir, cilde iyi gelen meyveler ve cilde iyi gelen sebzeler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.