Anne Karnındaki 31 haftalık bebek kaç kilo olmalı

Anne Karnındaki 31 haftalık bebek nasıl oluyor? Anne karnında 8. ay yani 31 haftalık bebeğin kaç kilo olması gerekiyor? Araştırdım. Bende birkaç gün sonra 31 haftalık oluyorum. Bebeğin kilosunu merak ettim çünkü belim artık ciddi şekilde ağrımaya başladı.

Bebek 31 haftalıkken 1600 kilo olması gerekiyor. Demek ki benimki 30 haftalıkken 1500 kiloysa 1 haftada 100 gram artacak. Uzunluğu da 28 cm olup toplamda olması gereken ise 40 cm miş. Bu haftada bebeğin beyni daha hızlı geliştiğinden dolayı süt ve süt ürünlerini kullanmam gerekiyormuş.

 

Kalsiyum ilaçlarını eğer doktorunuz uygun görürse kullanmalıymışsınız. Doktor öyle söylemişti zaten. Bu arada bu haftada bebek ışığa karşı tepki vermeye başlıyormuş.

Bu haftada göğüs ağrısı yaşayabilir, nefes alıp vermekte zorlanabilirsiniz. Karnınızda artık ağrılar hissetmeniz normaldir. 31 haftalık olduğunuzda yaklaşık olarak 10-12 kilo almış olacaksınız.

Bu haftada yine sık sık rüya görmenizde normalmiş. Çünkü biyokimya dengeniz bozulduğundan bu da sürekli rüya görmenize neden olabiliyormuş.

Beslenmenizi dikkat etmeniz gerekiyor. Ayrıca eğer ağrılarınız yoksa oturup dinlenin. Kendinize çok iyi bakın.

Bir önceki yazımız olan Gebelikte Normal Kan Basıncı başlıklı makalemizde düşük tansiyon, normal tansiyon değerleri ve yüksek tansiyon hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.