Ani Kalp Durmasının Belirtileri

En çok orta yaşta erkeklerde görülen öncesinde, 1 saatten 4 haftaya kadar gibi belirtilere sahiptir. Kalp sancısı, kalp ağrısına bağlı olan kalp damarlarının tıkanması yada daralmasından kaynaklanabilir. Bu gibi sağlık sorunları kalp krizi ve ani kalp durmalarının belirtileridir. arasında baş dönmesi de bulunmaktadır. Kalp sanıcı ile birlikte baş dönmesi de meydana geliyorsa, kalbinizin durması gibi ciddi sağlık sorunu yaşayabilirsiniz.

Şunu belirtmekte de fayda var; kalp sancısı genelde yaşı ilerlemiş kişilerde görüldüğü düşünülse de, genç bireylerde de kalp sancısı görülebilir.

ani kalp durmasının belirtileri

Kısacası ani kalp durmasını önceden bilmek kalp ağrılarıyla mümkün olabilir. Göğüs ağrıları, baş dönmesi, kalp çarpıntısı, bayılma ve nefes darlığı diğer uyarıcı ani kalp durmasının belirtileri arasında yer almaktadır. Bu kişiler kardiyak rahatsızlığa karşı bağışıklık sahibi değil. Özetle;

 

Ani kalp durmasının belirtileri

 

Yani ani kalp durması felç ve ölüm sebebiyken çoğu durumda hasta kurtarılamıyor. Kalp tutulmaları ve kalp hastalığı sorunları orta yaşta başlıyor. Aniden dolaşım ve akımda bir problem çıkıyor kalbe kan gitmiyor ve kalp duruyor.

 

Kalp krizindeki tıkanıklık, ani kalp durmasına neden olabilir. Ancak kalp krizi esnasında yaşanan ani kalp durması başlarken belirti vermeyebilir ve bu sebeple bir anda kalp durabilir. Fakat 1 saat ve 4 hafta öncesindeki yukarıdaki belirtiler göz önünde bulundurulmalıdır. Yukarıda sıraladığımız göğüs ile ilgili belirtiler 4 hafta öncesine kadar belirti olarak ortaya çıkabilir.

 

Bu demek olur ki; söz konusu sağlık ise her gün sağlığınızı düşünerek hareket etmelisiniz. Günlük olarak yaşadığınız her hangi bir ağrınız yakın zamanda, rahatsızlığınızın belirtisi olabilir. O sebeple sağlık ile ilgili yaşadığınız sıkıntıları not almanız, sizin için hayati önem taşımaktadır.

Hastaneye gidilmezse yaşam kaybı %10 daha fazla oluyor. Hemen acil tıbbi müdahale gerekir. Kanser gibi dünyada yaygın sorunlardan biridir kardiyak sorunları. Herkesin hastalığa tepkisi ve belirtisi farklıdır. Uyaranları ciddiye almak önemlidir, hayat kurtarır.

Bir önceki yazımız olan Kemoterapi Alternatifleri Nelerdir? başlıklı makalemizde hücre terapileri, kanser tedavisi ve kanser terapisinin yan etkileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.