15 Dakikalık Göbek Eritme Egzersizleri

İnce ve fit kalmak göbek yağlarından kurtulmak her kadının hayalidir. Göbek eriten sizin için derledik. Top ile pelvik kaslarına yönelik  ile kısa sürede göbek bölgenizdeki yağları yakmak için kullanılan hareketlerdir. Büyük topa oturun ve sırtınızı yaslayarak yatın. Elinize küçük ve ağır bir top alın. Topu ileri uzatarak yavaşça kalkın, karnınızı içeri çekerek otutur duruma gelip tekrar başa dönün. Omuzlar ve karnı kullanacağınız bu turu 12 – 15 defa tekrar yapın. Bu hareket göbek bölgesindeki yağları uyarmaya ve ısınarak hareket etmesini sağlayacak. Böylece hiçbir zayıflatma ilacı kullanmadan kısa sürede yağlarınızı yakmaya başlarsınız.

İlk göbek eritme hoşunuza gittiyse diğer 15 dakikalık göbek eritme egzersizleri içinde bulunan harekete geçiyoruz…

15 dakikalık egzersiz hareketleri

Büyük topa ellerinizi koyun ve 45 derecelik açıyla topu iter konumda şınav durumunda kalın. Bir dizinizi büküp, topa diziniz ile dokunun ve karnınızı içeri çekin. Diğer dizinize de aynısını uygulayın. Bu egzersiz hareketini de 1215 kere tekrar yapmanız yeterli olacaktır.

 

Bir diğer egzersiz hareketimiz ise . Bu hareket biraz ağırlık çalışması olarak geçmektedir. Temin ettiğiniz 5 kiloluk bir dambıl ya da top gerek. Yerde diziniz üzerinde çökün, bacaklarınızı geriye uzatın. Sırt bölgeniz dik konumda, ağırlığı tutarak bir ileriye – bir geriye doğru hareket edeceksiniz. Bu egzersiz hareketini de 1215 defa tekrarlamanız yeterli olacaktır.

 

Makalemizin başında crunch hareketi adından bahsetmiştik. Kol ve karın kasları hedefli crunch hareketi kol ve karın bölgesindeki yağları yakmak için kullanılır. Dambılları uzanırken ellerinizde tutun ve kollarınızı geriye uzatın. Ayaklar hafif yerden yüksek olacak.

 

Şimdi karnınızı çekerek ayak uçları ve ellerinizi ağırlıkla beraber yakınlaştırmaya çalışın. Çapraz crunch hareketinde sol ayakla sağ kolu, sağ ayakla sol kolu değdirmeye çalışacaksınız. Diğer egzersiz hareketlerinde olduğu gibi bu harekette de 1215 kez tekrar edin.

 

Son egzersiz hareketi olarak adlandırabileceğimiz sprinter hareketi, yine göbek bölgesinde biriken yağları eritmeye yöneliktir.Yerde uzanırken yarım kalkın, bacaklar yerden hafif kalksın ve koşar gibi yapın. Bu hareket göbek yağlarının eritmesinin yanında bacak kaslarınızın çalışmasını da sağlayacak. Böylece hem göbek yağlarınızdan kurtulmuş olacaksınız, hem de bacak kaslarınızı geliştirerek selülit oluşmasını engelleyeceksiniz. 

Bu hareketleri tamamladıktan sonra kendinize göre belirlediğiniz sayıda mekik çekmeyi ihmal etmeyin. 15 dakikalık göbek hareketleri bu kadar diyebiliriz. Kısa süreli bir yorgunluk belirtisi olabilir. İlk defa bu hareketleri yaptığınız için vücudunuz alışık olmayabilir. Ancak her gün bu egzersiz hareketlerini tekrarlarsanız, zamanla alışacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Kilo Vermeye Yarayan 10 Süper Besin başlıklı makalemizde kilo vermeye yaran 10 süper besin, zayıflama ve zayıflama besinleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

3 Yorumlar

  1. Hadise Membiç diyor

    15 dakikada göbek eritme egzersizleri gibi 15 dakikada basen eritme egzersizleri de var mı? Basen eritme için gerekli egzersiz hareketlerini de bizlerle paylaşırsanız çok sevinirim. Basen rejimi yapmam gerekiyor 🙂

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.