Sarkma ve Kırışıklıklara Karşı Yüz Masajı

Güzel bir yüz ve vücut sağlıklı beslenme ve egzersizlerden geçer. Yüz kaslarınızı çalıştırarak sarkan ve buruşan derinizin şekil almasını sağlarsınız. Yüzünüze uygulayabileceğiniz pek çok egzersizi her an yaparak yüz kaslarınızı çalıştırabilir ve kan dolaşımının hızlanmasını sağlayarak, daha sıkı görünümlü bir yüze sahip olabilirsiniz.

 

Sarkmalar:
Baş parmaklarınızı ensenize, diğer parmakları göz hizasında şakağınıza koyun. Parmak uçlarınızı kıvırarak, yavaştan başınıza doğru çekin. Parmaklarınızın kulağınızın arkasına geldiği zamanda, baş parmaklarınız sıkıca dayalı olarak 5 saniye bekleyin. Parmaklarınızı geriye doğru atıp bırakın. Bu egzersizi de 3 defa üst üste tekrar edin.

 

Çizgiler:
Başınızı düz tutarak kollarınızı açın. Ellerinizi başınıza yerleştirin öyle ki baş parmaklarınız kafanızın arkasından birbirine değsin. Diğer parmaklarınız başınızın tepesinde dursun. Saçınızı arkaya doğru tarıyormuş gibi bütün parmaklarınızın ucunu kıvırıp başınızı kuvvetle bastırın. Bu hareketi 3′er defa yapın.

yuz sarkmasi

Yanaklar:
Yanaklarda gevşeme ve çizgi oluşmaması için “U” ve “X” harflerini sıkça tekrar etmelisiniz. Elma ısırır gibi yanakları geriye doğru itip 10 saniye kadar bekleterek yüz kaslarınızı çalıştırabilirsiniz. Bu hareket günde 15 defa yapılmalı..

 

Ağız:
Dudak çevresindeki çizgiler için; bu bölgede cildin gevşememesi için ellerinizi ağzınızın iki tarafına yerleştirerek çok hafif dışarı doğru çekin. Burada püf noktası konu bu hareketi yaparken yüzün hiç bir bölgesinde yeni bir kırışık oluşmamasına dikkat etmek. Ağzınızla “o” yapın. Parmaklarınızla direnirken ağzınızı kapatmaya çalışın. Bir ipucu daha mümkün olduğunca “polis, porsuk, pürüz” gibi kelimeleri telaffuz edin.

 

Gözler:
Göz kenarındaki ince çizgi ve kaz ayakları için; yüzünüz serbest durumdayken parmaklarınızı birleştirip ellerinizi şakaklarınıza yerleştirin Yavaşça dışarı doğru çekerken göz kapaklarınızın titreştiğini hissettiğiniz an rahat bırakın.

 

Göz kapağı sarkmalarına karşı: Gözlerinizi kapatın. İşaret parmağınızı göz kapağınızın içinden dışına doğru kaydırın. Parmaklarınız karşı çıkarken gözlerinizi açmaya çalışın.

 

Yüz:
Yüzünüzün gergin görünmesi için, dilinizi damağınıza yapıştırarak, ensenizi arkaya doğru bırakmaya çalışıyormuş gibi yüzünüzü öne doğru uzamaya zorlayın. Aynı şekilde bir elinizin avucunu çenenize dayayıp, ağzınızı açmaya çalışarak 5 saniye kadar sıkıca bastırın.

 

Boyun:
Sağlıklı bir boyun ve baş duruşu için, sağ elinizi başınızın sol üstüne yerleştirerek, başınız direnirken onu sağa doğru çekmeye çalışın. Aynı egzersizi sol elinizle de deneyin.

 

Gerdan sarkması:  Boynunuzu ileri doğru itip, alt dişlerinizi üst dudağınıza değdirmeye çalışın. Bu işlemde günde 15 kere tekrar edilmeli.

Bir önceki yazımız olan Arko Nemlendirici Krem Mavi Anemon Çiçeği başlıklı makalemizde arko mavi anemon çiçeği, arko nemlendirici krem ve arko nemlendirici krem yan etkileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.