Otoimmün Hastalığı Tedavisinde Dokuz Adım

Otoimmün bir hastalığınız varsa, düşünmeniz ve yapman gerekenler buradadır.

 

Otoimmün hastalığı tedavisinde dokuz adım
tedavisinde dokuz adım

Otoimmün Hastalığı Tedavisinde Dokuz Adım

 1. Bir mantar yardımıyla gizli enfeksiyonları (maya, virüs, bakteri, Lyme vb.) Kontrol edin ve tedavi edin.
 2. IgG gıda testi ile gizli gıda alerjenlerini kontrol edin veya sadece çoğu gıda alerjenini ortadan kaldırmak için deneyin.
 3. için test edin, bu da herhangi bir doktorun yapabileceği bir kan testi.
 4. Ağır metal toksisitesini kontrol edin. Cıva ve diğer metaller otoimmüniteye neden olabilir.
 5. Bağırmanını düzelt. Ayrıntılar için, irritabl bağırsak sendromu hakkındaki bloguma bakın.
 6. Bağışıklık yanıtınızı doğal olarak sakinleştirmeye yardımcı olması için balık yağı, C vitamini, D vitamini ve probiyotikler gibi besinleri kullanın.
 7. Düzenli egzersiz yapın – bu doğal bir anti-inflamatuardır.
 8. Stres, bağışıklık tepkisini kötüleştirdiği için yoga , derin nefes alma, biofeedback veya masaj gibi derin rahatlama uygulamaları yapın.
 9. Doktorunuza İşlevsel Tıp hakkında bilgi verin ve eğitim almasını teşvik edin.

Bu adımları bir deneyin ve daha az iltihaplı hissetmeye başlamadığınızı görün. Daha önce söylediğim gibi, cevaplar önünüzde. Hastalığınızın altta yatan nedenlerini tedavi edin ve bir kez daha canlı sağlığı deneyimlemeye başlayacaksınız.

Şimdi sizden duymak istiyorum…

Otoimmün bir hastalık teşhisi kondu mu?

Doktorun sana nasıl davranıyor?

Verdiğin tıbbi tavsiye yüzünden sinirlendin mi?

Sorunun kökenine ulaşmak için hangi adımları attınız ve sonuçlarınız neler?

Lütfen aşağıda bir yorum ekleyerek düşüncelerinizi bırakın, ancak unutmayın, kişisel tıbbi tavsiye sunamıyoruz, bu yüzden yorumlarınızı sağlığımıza geri getirmeyle ilgili olarak sınırlandırdığınızdan emin olun!

Sağlığınıza

Bir önceki yazımız olan Otoimmünite: Nedir ve Nasıl Oluşur? başlıklı makalemizde böbrek yetmezliği, çölyak hastalığı ve inflamatuar hastalıkları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

4 Yorumlar

 1. Şeyda

  Unutulmamalıdır ki, otoimmünite bozukluklar en çok gelişmiş ülkelerde görülmektedir. Bunun önüne geçmek için yapılacak bir çok şey bulunur. Bir arkadaşım otoimmünite hastalığına sedef hastası olmasıyla başladı. Diğer bir arkadaşımda çöl ayak hastalığı geçirdikten sonra bu hastalığa bulaştı.

  Otoimmünite oluşması vücut sistemimizin bozulmaya başlaması ve dokularımızın zarar görmesiyle oluşmaya başlar. Vücudumuz enfeksiyonla mücadele etmeye başladığında bir şeylerin yolunda gitmediğini fark ederiz. Vücut ve kas yorgunlukları buna eşlik eder.

  Ayrıca şunuda söylemek isterim. Kesinlikle hayvanların bulunduğu ortamda büyüdüyseniz, birçok hastalığı kapacağınız anlamına gelir. Bu konuda kesinlikle dikkatli olmak gerekir.

 2. Dr. Sevim Akgenç

  Merhaba… Sosyal medyadan sitenize ulaştım. Otoimmum hastalığı gerçekten dikkat edilmesi gereken bir hastalık çeşididir. Bu hastalığa yakalanmamak için bol bol egzersizler yapılmalıdır. Bazı kimyasal maddelerden uzak durmak gerekiyor. Örneğin cıva gibi maddeler otoimmum hastalığına adeta davetiye çıkarmaktadır. İş hayatınızdan tutun ev ortamında dahi bu hastalığa vücudunuz yakalanabilir. Sizinde dediğiniz gibi otoimmun hastalığının en iyi tedavi ve korunma yolları yukarıda sıraladığınız 9 korunma maddesinden geçmektedir.

 3. Esin Oya

  Otoimmün hastalığı için en etkili çözüm düzenli egzersiz yapmaktır. Düzenli egzersiz yaptığınızda hem otoimmün hastalığının tedavisinde işe yarar hem de diğer sağlık sorunlarından kurtularak, sağlık vücuda sahip olabilirsiniz.

  Otoimmün hastalığının diğer nedeni ise sürekli şiddete meyilli olmaktır. Çok fazla şiddete meyilli olup agresif tavırlar sergileyerek bağıran insanlarda bu hastalık daha fazla görülür. Otoimmün tedavisi için ilk yapacağınız şey heralde şiddetten ve bağırmaktan uzak durmak olur.

 4. Tülay Ilgın diyor

  otoimmün hastalığı tedavisinde dokuz adım olarak belirtilen maddeler arasındaki cıva faktörü çok ilginç geldi. Cıvanın otoimmün hastalığına etkisi bu kadar fazlaymış demek. Gerçekten sayenizde çok güzel bilgiler ediniyoruz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.