Kötü Ağız Kokusuna Ne İyi Gelir?

Sağlık köşesi ziyaretçileri tarafından bir çok soru almaktayız. Bu sorulardan bir tanesi de “kötü ağız kokusuna ne iyi gelir?” şeklinde cevap aramasıdır. Kötü ağız kokusuna iyi gelebilecek en pratik yol kahvedir. Evet yanlış duymadığınız kahve sayesinde kötü ağız kokusundan kurtulabilirsiniz. Bir daha kahve yöntemi ile kötü ağız kokusuna ne iyi gelir gibi sorular sormanıza gerek kalmayacak bir yöntemdir. Yeni yapılan araştırmalar kahve esanslarının kötü ağız kokusuna neden olan bakteriler kahve ile yok edildiğini ortaya koydu.Araştırmacılar kahve çekirdeklerinin içerisinde bulunan bileşenlerin tıbbi adı halitosis olan ağız kokusu sorunu gibi rahatsızlıklara karşı etkili olduğunu ileri sürmektedir.

kötü ağız kokusuna ne iyi gelir

Araştırma için yapılan testler kahve esanslarının kötü kokulu bakterileri engellediğini göstermiştir. Araştırma başkanlarından Prof. Mel RosenbergBirçok kişi kahvenin ağız kokusuna neden olduğunu düşünmektedir ve bu çoğu zaman doğru bir tespittir; çünkü kahve ağızda dehidrasyona neden olur ve ve süt ile karışan kahve fermantasyona uğrayarak ağız kokusuna yol açabilir” diye konuştu.

 

Buna karşılık araştırmacılar yaptıkları yeni çalışmalar ile kahvenin içerisinde bulunan bazı bileşenlerin kötü ağız kokusuna iyi geldiğini göstermiştir.

 

Prof Rosenberg ve ekibi kötü kokulu bakterilerin tükürük de nasıl işlediğini incelemiştir. Araştırma için araştırmacılar İsrail, Tür ve Amerikan kahveleri olmak üzere üç çeşit kahveyi incelemiştir.Araştırmacılar ağız kokusunu engelleyen kahve bileşenini henüz tam olarak saptayamamıştır. Rosenberg ve ekibi ileride yapılacak yeni araştırmalar ile ağız kokusunu önleyen bileşenin ne olduğunu bulabileceklerini belirtmiştir.

Bir önceki yazımız olan Şeker Hastalığı Nedenleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.