Foliküler Ünite Saç Ekimi Nedir?

Foliküler Ünite Transplantasyonu (FUT) kıl 1-4 kılların tabii saç ekimi olarak oluşan gruplara hususi olarak nakledilen en etkili yöntem olan kıl ekimi prosedürüdür. Bu gruplar veya foliküler üniteler, yalnlz vahit donör bant alınan veya donör saha (Foliküler Ünite Ekstraksiyon) doğrudan çıkarılan doku mikroskopik diseksiyon ile elde edilir.

 

Foliküler ünite saç ekimi, kıl doğada yetişen şekilde yapmacık Çünkü, sonuçlar, uzman ellerde, bütünüyle tabii vahit manzara ve özgün kıl ayırt edilemez olacaktır.


foliküler unite sac ekimi

Foliküler Ünite Saç Ekimi öbür vahit avantajı bol ufak veya saç ekimi fiyatları günümüz şartlarda oldukça uygun olup, bu ufak veya minik greftler içine oturtmak için çeşitli yöntemlere sahiptir. Küçük lekelere yol açar. Ancak lekeler cilde az hasara sebep verir ve cerrah, güvenli şekilde ilaç gereksinimleriyle oluşacak lekelerin kısa sürede geçmesini sağlamaktadır. Binlerce greft ekimi ve kıl ekimi mümkün olduğunca aceleyle ekim işlemlerine için başlanır. İğne ölçekli yöntemlerle ekilen saçlar bir kaç gün sonra oluşacak lekelerinde iyileşme süreci başlar.

 

 

Foliküler Ünite Transplantasyonu evvel mini-micrografting kıl ekimi prosedürü üstünde ehemmiyetli şekilde tekrarı olur. Greft boyutları keyfi muhtelif
boyut parçalar halinde (bu tekniği greft boyutunda kesilir) donör doku kesilme hekim tarafından tespit edilir. Biçimsiz ve kelliğe doğru ilerleyen saç kayıplarının önüne geçilerek, özlediğiniz saçınıza tekrar kavuşmanız için foliküler ünite yöntemi en kolay yöntemler arasındadır. Öte yandan, kırılgan saçlara sahip olan kişiler içinde bir dizi yöntemler uygulanarak kırılgan saçların tedavisi için sağlıklı ve gür saçlara sahip olabilirsiniz.

 

Foliküler ünite saç ekimi, foliküler üniteler bütünlüğü korunmuş, böylece hususi stereo mikroskoplar huysuz greft diseksiyonu sağlar. Bu süreç bir zamanda birimlerin etrafında eksik kıl taşıyan baş derisi uyararak kaldırılması amaçlanarak saç ekimi yapılır. Bu süreçte tüm kıl folikülü ekilen saç oranına göre periyodik olarak artış gösterir. Dinç kalır ve greft yapılabilir oldukça küçük dokular bırakılarak saç kökleriniz sigortalanmış olur.

Bir önceki yazımız olan Selülit Egzersizleri Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.