El ve ayak bakımı için tavsiyeler

Muntazam tırnaklar ve yumuşak bir cilde sahip olmayı kim istemez ki? Her hafta sonu özel bakımlar ve manikür pedikür yapamam derseniz bile, kolayca temiz, yumuşak ve dokunulası el ve ayak bakımı yapabilirsiniz. Bazı basit ve ucuz bakım araçlarını evde bulundurmanız yeterli. 20 dakikada el ve ayak bakımı için tırnaklarınızı güzel bir görünüme kavuşturan, basit aletleri evde bulundurun. Ancak bu aletleri kullandıktan sonra temiz ve hijyenli bir şekilde saklamalısınız. Mikrop bulaşabilecek ortamlarda bırakmamanız sağlık açısından önemlidir.Bu adımlar, tırnaklarınızın güzel ve sağlıklı görünmesini sağlar. Fakat el ve ayak bakımı yapmadan önce mutlaka ojelerin çıkarılması gerekir. Tırnaklarınız bu bakım ile kırılmaktan ve zayıflıktan kurtulacak. Ayrıca dehidrasyon sağlanacaktır. Şu aletleri yanınızdan ayırmayın:

el ve ayak bakımı

Tırnak makası

Aniden tırnaklarınızı kesmeniz gerekebilir, ki zaten çok fazla uzatmak doğru değildir. Kırılmalara sebep olur.

 

Tırnak törpüsü

Tırnaklara hafif bir basınç uygulayarak onları düzeltin ve şekil verin. Sağa sola ve merkeze uygulayın. Yuvarlak ve kare törpüler bulabilirsiniz.

 

Tampon

Tırnak fırçası, ara temizleyici şeklindedir. Parlaklık verir, tırnak aralarını temizler.

 

Üst deri itici

Tırnakları sıcak suda bekletin, et diplerini bu aletle hafifçe geriye itin.

 

Pamuk toplar

Oje çıkarırken veya tırnak ile deriyi temizlerken kullanılır. Tırnağı yumuşakça ovarak pamuğu kullanın.

 

Manikür cımbızı

Şeytan tırnağını düzeltmek için harikadır. Kullanımı kolaydır fakat kesinlikle tırnak etlerini kesmeyin, enfeksiyon kapabilirsiniz.Üst deri yağı ve kremi

Shea yağı ve balmumu gibi güçlendirici nemlendiriciler içerir, manikür ve pedikürden önce tırnağı bu kremlerle yumuşatmak gerekir. Kremden sonra manikür setlerini kullanın ve en son ojenizi sürün. İşte hazırsınız!

Bir önceki yazımız olan Kalıcı Sivilcelere Karşı Salisilik Asit başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.