Depresif Bozukluklara Depresyon Tedavisi

Depresyon, her bireyin zaman zaman yaşayabileceği ve kendini sınamak zorunda kalabileceği bir dönemdir. İnsan, her daim mutlu olamayabilir, bazen öyle anlar yaşarız ki ne yaptığımızı bilmez, hiçbir şeyden tat almamaya başlarız. İşte bunun terim anlamı tam olarak depresyondur.

 

depresyon

Depresyon, bireyin yaşam kalitesini inanılmaz derecede düşürür ve çevresiyle kurduğu etkileşimin zayıflamasına neden olur; bu tür depresif bozukluklara depresyon tedavisi ile son vermek mümkündür. Böyle anlarda hiçbir zaman düzelemeyeceğini ve hayatınızın sonuna kadar bu şekilde devam edeceğinizi hissedebilirsiniz.

 

depresyon nedir

Zaten depresyonun bireyi zorda bırakması ve hayattan tat almasını engellemesi de bu husus üzerine kuruludur. Hâlbuki depresyon tedavisi ile depresyona son vermek mümkündür; yeter ki birey buna inansın ve tedavi olmak için doğru adımı atsın.

 

depresyon tedavisi

Depresyonda Doğru Tedavinin Önemi

Depresyon, sıkça rastlanan bir psikolojik rahatsızlık olarak tanımlanır. Aslında kime sorsanız depresyonla baş edebileceğini söyler ve depresyon tedavisi konusunda birçok şey bildiğini iddia eder. Bu kişilerden alacağınız yardım muhtemelen ; ‘‘Gez, dolaş, saçını değiştir, alışveriş yap’’ gibi telkinlerden öteye gitmeyecektir. Depresyonun sebebi zaten bunlardan keyif almamaktır, önemli olan bunları yapabilmek adına harekete geçebilmektir.

 

psikolojik rahatsızlık
Doğru depresyon tedavisi ile harekete geçecek enerjiyi elde edebilir, kendinizi eskisinden daha dinç ve mutlu hissedebilirsiniz, yeter ki tedavi süresince size söylenenleri harfiyen yerine getirin ve en önemlisi bunu yaparken umudunuzu asla ama asla kaybetmeyin. İşte o zaman sadece depresyonla değil, her türlü sorunla rahatlıkla baş edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kaslarda güçsüzlük ve ağrı nedenleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

3 Yorumlar

  1. Derya Özgüven

    Depresyon halinde olan insanda yaşam standartları oldukça düşüktür. Hiçbir sosyal aktiviteye katılmak istemezler. Her geçen gün kendisini soyutlamaya yönelmektedir. Bu nedenle depresyon içerisinde olan insanların en kısa süre içerisinde psikolojik tedavi sürecinden geçmesi gerekiyor. Vakti zamanında bende de depresif sorunlar vardı. Çok şükür psikolojik tedavi görerek bu sorunlarımdan kurtuldum.

  2. Ortaç Tantan

    Depresif bozukluklara depresyon tedavisi denilince diğer yorum yapan arkadaşlarında dediği gibi psikoloji tedavisinde geçer. Psikoloji biliminin incelenmesi gereken bir rahatsızlıktır. İlerde oluşabilecek her türlü rahatsızlığı ve hastalığı tetiklemektedir.

  3. Cevdet Opak

    Türkiye’de depresyona giren ve depresif bozukluklar görülme oranı çok yüksek. Ancak kimse bunun hakkında bilgiye sahip değil. Bilgiye sahip olmadığı gibi tedavi gören sayısı da az. En çok depresif bozukluk ve depresyon sebebi işsizlik veya iş yükünden kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Çalışma disiplini olmayan iş yerlerinde kişilerin depresyona girdiği, ağır iş yükünün altından kalkamadığı için bu tür psikolojik sağlık sorunları yaşamaktalar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.